Šolski sklad

Šolski sklad je namenjen:

• izvajanju dejavnosti, ki presegajo obseg in sestavine obveznega izobraževalnega     programa (nadstandardne dejavnosti),
  • zvišanju standarda pouka, ki se izvaja v okviru vzgojno-izobraževalnega programa,
  • pomoči pri izobraževanju učencev s slabim socialnim in materialnim statusom
  • (nakup šolskih potrebščin, pomoč pri udeležbi na taborih in šolah v naravi, pomoč pri udeležbah na dejavnostih izven šole),
  • za dodatno izobraževanje nadarjenih učencev, ki dosegajo dobre učne uspehe,
  • za razvojno-raziskovalne projekte šole,
  • za nakup nadstandardne opreme,
  • za promocijo šole/zavoda v javnosti,
  • za pomoč učencem pri naravnih nesrečah.

Pridobivanje sredstev:

ŠS bo 2x letno izdajal položnice z minimalnim zneskom 5€, vendar z možnostjo višje donacije. Prav tako se bodo sredstva na računu zbirala iz donacij posameznih pravnih in fizičnih oseb, premoženjskih avtorskih pravic darovalcev, zapuščin, sredstev proračunov (državnega, občinskega) in drugih sredstev.

Pogoj za  pridobitev subvencije:

• plačilo donacije v sklad

Prošnje:

• na šolski spletni strani je obrazec za subvencije,
  • oddaja prošnje vsaj en mesec pred razlogom financiranja. Prošnja mora biti    naslovljena na:

ŠS  OŠ Oskarja Kovačiča

Ob dolenjski železnici 48

• ( za šolski sklad ) ali poslana po elektronski pošti:

solski.sklad-osljok@guest.arnes.si

• ŠS na svoji seji preuči prejete prošnje in prosilce o svojih odločitvah tudi pismeno obvesti.