POLETNA ŠOLA V NARAVI 2015

MATERADA PRI POREČU

Vzgojno-izobraževalni rekreacijski center Poreč

Zveza prijateljev mladine Maribor

ODHOD: torek, 1. 9. 2015, ob 7.00 uri izpred šole na Dolenjski cesti 20, za učence iz podružnične šole Rudnik ob 7.15. uri z obračališča LPP št. 3.
POVRATEK: sobota, 5. 9. 2015, okoli 16.30 ure na mesto odhoda.
NASLOV: Počitniški dom ZPM Maribor, VIRC d.o.o., Materada 38, Poreč
TELEFON: 051 362 170  (le za nujne primere od 21.30 do 22.00. ure)

Posebne želje, navodila in opozorila o navadah ter težavah otrok (jemanje zdravil, močenje postelje, spanje na pogradu, strah pred vodo, različne alergije …) sporočite pisno ali na šolski elektronski naslov lidija.marincic-bele@guest.arnes.si do ponedeljka, 24. 8. 2015. Zlatnine, mobilnih telefonov in dragocenih predmetov naj otroci ne nosijo s seboj. Sladoled, sokove in druge prigrizke bodo lahko kupili za kune v domu. Priporočamo, da imajo s seboj največ 100 HRK (drobiž).

V primeru, da boste po končani šoli v naravi (v soboto, 5. 9. 2015) starši sami prišli po otroka v Poreč, vas prosimo, da to sporočite že ob odhodu.

SEZNAM POTREBŠČIN:

• veljaven potni list ali osebna izkaznica,
  • zdravstvena kartica in evropska kartica zdravstvenega zavarovanja za tujino,
  • telefonske številke staršev v primeru spremembe,
  • toplo oblačilo ali trenirka, anorak,
  • bluze ali majice, kratke hlače ali krilo,
  • pižama, spodnje perilo, kratke nogavičke ali dokolenke,
  • športni copati, sandali, čevlji za v vodo,
  • dve veliki brisači in dve majhni, vsaj dvoje kopalk,
  • krema za sončenje, kapa s ščitnikom, sončna očala in po potrebi tablete proti slabosti,
  • toaletne potrebščine in manjši nahrbtnik,
  • majica svetle barve (otroci jo bodo porisali s tekstilnimi flomastri),
  • družabne igre, knjiga, pisalo, barvni svinčniki,
  • vodene barvice, čopiči.

Nahrbtnik s kopalkami in brisačo naj bo na vrhu prtljage, ker bodo imeli učenci preizkus plavanja takoj po prihodu v Materado.

Že nekaj let organiziramo v začetku septembra poletno šolo v naravi za učence 5. razreda v Vzgojno izobraževalnem centru (VIRC) v Poreču. VIRC Poreč je od slovensko-hrvaške meje oddaljen 40 kilometrov in leži v turističnem naselju Materada pri Poreču.

VIRC se razprostira na 25.000 kvadratnih metrih lepo urejenih površin z veliko zelenja. Učenci lahko igrajo košarko, odbojko, nogomet, med dvema ognjema, namizni tenis ali uživajo na drugih igralih. Do morja in urejene plaže je le 400 metrov. Obala je primerna za učence, ki se šele učijo plavati, kakor tudi za dobre plavalce.

Poletna šola v naravi je namenjena predvsem učenju plavanja. Učenci so razdeljeni v skupine po največ 12 plavalcev ali največ 8 neplavalcev. Učenci najprej opravijo preizkus plavanja tako, da so razdeljeni v skupine po predznanju plavanja. Plavanje poučujejo učitelji športne vzgoje in drugi usposobljeni učitelji. Učenje plavanja poteka dopoldan in popoldan po popoldanskem počitku. V večernih urah se učenci seznanijo z okolico VIRC-a, obiščejo Poreč, imajo organizirane športne in zabavne igre.