Bralna značka – Dolenjska cesta 20

bralna znackaZa učence od 3. do 5. razreda vodi bralno značko knjižničarka Lucija Beltram. Pogovori o knjigah potekajo vsako sredo od 9.00 do 11. ure. Učenci imajo na voljo širok izbor knjig, ki jih najdejo v za to pripravljenih zabojčkih v knjižnici. Izberejo knjigo, ki jim je všeč. Za lažji izbor se lahko odločijo za knjigo iz priporočilnega seznama. Učenci preberejo 4 knjige. Prvo knjigo predstavijo do konca oktobra, drugo do konca decembra, tretjo do konca februarja in četrto do aprila. Zaključek bralne značke je 2. aprila. Ta dan je obeležen kot mednarodni dan mladinske knjige.

Ob zaključku so vsi » bralni značkarji«  nagrajeni z obiskom mladinskega pisatelja,  ilustratorja ali drugega pomembnega ustvarjalca otroških knjig.  Ob koncu šolskega leta vsi učenci prejmejo priznanje za uspešno branje.

PRIPOROČILNI SEZNAM KNJIG ZA BRALNO ZNAČKO

Prva triada    (3. razred)

1. KNISTER: ZBIRKA MALA ČASOVNICA LILI , po lastni izbiri
  2. Makarovič, S.: Sovica Oka, Coprnica Zofka ali pravljica  po lastni izbiri
  3. Muck, D.: ZBIRKA ANICA ali Čudežna bolha Megi – po lastni izbiri
  4. Simon, F.: ZBIRKA KNJIG GROZNI GAŠPER, po lastni izbiri
  5. Suhodolčan, L.: ZBIRKA POZOR PRAVLJICE, po lastni izbiri
  6. Vidmar, J.: ZBIRKA NAVIHANČEK (Matic v bolnišnici, Matic je zaljubljen…), po lastni izbiri
  7. Zupan, D.: ZBIRKA HEKTOR , po lastni izbiri
  8. Andersen H. CH.: Mala morska deklica ali katerakoli pravljica po lastni izbiri
  9. Grimm, J. & W.: ZBIRKA PRAVLJIC  – pravljica po izbiri
  10. Mav, H.N.: O kralju, ki ni maral pospravljati
  11. Koren, M.: Mici iz 2.a, Teta kuha
  12. Hagen, H.: Lizina najljubša babica
  13. Štefan, A.: Kotiček na koncu sveta, Melje, melje mlinček ali pravljica po lastni izbiri
  14. Smith, D. K.: Kako je puska Lizika postala velika gospa
  15. Konc, L. N.: Kakšno drevo zraste iz mačka

Druga triada   ( 4. in 5. razred)

1. Zupan, Dim: Zbirka knjig ZGODBA NEKEGA HEKTORJA
  2. Suhodolčan, P.: ZBIRKA POZOR PRAVLJICE (Stara muha dobra juha, Ti kanta požrešna…)
  3. Nostlinger, C.: Franceve zgodbe (Franceve nogometne, Franceve božične zgodbe…)
  4. Vidmar, J.: Prijatelja, Matic je zaljubljen, Matic je kaznovan
  5. Masannek, J.: Zbirka VRAŽJA NOGOMETNA DRUŠČINA ( Rocce čarodej, Julij Zvezna vrsta…)
  6. Banscherus, J. : ZBIRKA DETEKTIV KVJATKOVSKI
  7. Sivec, I.: ZBIRKA SREČNA DRUŽINA: Hišica v cvetju, Bomba na šoli…)
  8. Lorenzutti, N. K.: Enajstnik, Kakšno drevo zraste iz mačka
  9. Williams, D.: Babica barabica
  10. Kuijer, G.: Ej, moje ime je Polleke, Raj je tukaj in zdaj
  11. Suhodolčan, P.: Košarkar naj bo, Ranta vrača udarec
  12. Kokalj, T.: Detektivka Zofija
  13. Nostlinger, C.: Fant za zamenjavo
  14. Snoj, J.: Besede izbrane za modrijane
  15. Reiche, D.: Hrček Franček na begu

Učenci preberejo po dve knjigi iz iste zbirke. Predstavijo lahko tudi svojo knjigo, ki jo prinesejo od doma. Učencem priporočamo knjige, ki so bile nagrajene z Zlato hruško. To je nagrada, ki jo od leta 2010 podeljuje uredniški odbor Pionirske knjižnice v Ljubljani, za najbolj kvalitetne slovenske in prevedene mladinske knjige.