Knjižnica – Dolenjska cesta 20

Šolska knjižnica se z gradivom ter informacijsko, pedagoško in kulturno dejavnostjo aktivno vključuje v vzgojno-izobraževalni proces šole. Učenci in ostali uporabniki se navajajo na samostojno iskanje in uporabo knjižničnega gradiva. Učence navajamo na vrednotenje in uporabo informacijskih virov, predvsem pa jim poskušamo vzbuditi veselje do branja in zasledujemo temeljni cilj, kako naj učenec postane bralec za vse življenje.

Knjižnica ima poleg leposlovnega gradiva, ki je urejeno po starostnih stopnjah (C- mlajši bralci do 9. leta, P – starejši bralci od 9. leta dalje), na voljo tudi veliko poučne literature urejene po UDK sistemu (Univerzalna decimalna klasifikacija)  in ljudskega slovstva.

V knjižnici se izvaja tudi pouk, kjer se učenci seznanijo s knjižnico in razvijajo veščine za samostojno uporabo knjižnice in njenih informacijskih virov. V prvi triadi se učenci seznanijo s postopkom izposoje in vračanja gradiva. Spoznajo starostni stopnji ustrezen leposlovni in poučno znanstveni knjižnični fond. V drugi triadi se učenec seznani s fizičnimi deli knjige in bibliografskimi podatki, ki so pomembni za identifikacijo. Seznani se s poučno literaturo, enciklopedijami, leksikoni in spozna različne tipe knjižnic. Razvija komunikacijske, informacijske in postopoma raziskovalne spretnosti.

Cilj šolske knjižnice je, da z različnimi metodami in oblikami dela motivira učence za branje.

Knjižnico vodi: Lucija Beltram, univ.dipl. bibliotekar