Učenje učenja

Spoštovani učenci in starši,

na šoli se zavedamo , da se ljudje učimo in razvijamo skozi celo življenje. Ob nenehnih spremembah in toku informacij, ki jih ponuja družba znanja, je UČENJE UČENJA ena temeljnih kompetenc v procesu vseživljenjskega učenja. Učenje učenja je sposobnost učiti se in vztrajati pri učenju, organizirati lastno učenje, vključno z učinkovitim upravljanjem s časom in informacijami, individualno in v skupinah. Ta kompetenca vključuje zavest o lastnem učnem procesu in potrebah, prepoznavanju priložnosti, ki so na voljo in sposobnost premagovanja ovir za uspešno učenje.

Učenje učenja vključuje določena znanja, veščine in naravnanosti kot so:

• poznavanje in zmožnost uporabe ustreznih učnih strategij,
  • poznavanje prednosti in pomanjkljivosti lastnega znanja, svojih močnih in šibkih področij,
  • dobro upravljanje s časom in informacijami,
  • sposobnost samomotiviranja, vztrajanje v procesu učenja, zmožnost premagovanja ovir,…

Za uspešno nadaljevanje učenja in razvoj odnosa, ki je usmerjen v reševanje problemov in premagovanje ovir je izredno pomemben razvoj pozitivnega odnosa do učenja, zaupanje v lastno sposobnost in razvoj ustreznih učnih tehnik in strategij.

V nadaljevanju si lahko ogledate priponko s povzetkom predavanja Učne tehnike, ki ga je v mesecu oktobru za vas izvedla šolska svetovalna služba.