Promet

Kolesarski izpit se za učence petih razredov izvaja v dveh delih.

V teoretičnem delu morajo učenci izkazati potrebno znanje o cestno-prometnih predpisov. V pomoč učiteljem služi računalniški program S kolesom v šolo, s katerim znanje osvojimo, ponovimo in utrdimo. Za samostojno delo imajo učenci na voljo spletno simulacijo teoretičnega izpita.

Praktični del kolesarskega izpita vsebuje vožnjo na spretnostnem in prometnem poligonu in vožnjo na cesti v okolici šole. Za tem sledi še sklepni del preverjanje vožnje s kolesom na cesti oziroma izpit. Teoretičen del kolesarskega izpita ter spretnostni poligon (v okviru tehniškega dne) izvedejo razredničarke petošolcev v sodelovanju z mentorjema za promet (Franci Oblak, Primož Jan), preostali del (prometni poligon in praktična vožnja v dejanskem prometu z opravljanjem praktičnega dela kolesarskega izpita) pa že omenjena mentorja za promet na OŠ Oskarja Kovačiča.