Knjižnica – Ob dolenjski železnici 48

Šolska knjižnica se s svojo notranjo organizacijo in dejavnostjo (ustrezen knjižni fond in zbirke drugih informativnih virov, načrtno bibliopedagoško delo, prosti pristop h knjigam in katalogom…) uveljavlja pri vseh predmetih in dejavnostih šole kot posrednik med učiteljem, učencem in znanjem.

Šolska knjižnica je vir informacij za vse udeležence vzgojno-izobraževalnega procesa in podpira vse predmete, ki se poučujejo na šoli in tudi interesne dejavnosti. Hkrati pa je tudi prostor za druženje, zbiranje in preživljanje prostega časa.

Naloga šolske knjižnice je: zagotavljati, širiti in poglabljati znanje in vedenje učencev v okviru ciljev in vsebin učnega načrta za redni, fakultativni in dodatni pouk… in v ta namen oskrbovati učence in učitelje s knjižničnim gradivom, usposabljati učence za samostojno učenje, samoizobraževanje in ustvarjalno delo, navaditi učence in druge uporabnike knjižnice na samostojno uporabo knjižnega gradiva in knjižničnih pomagal.

Knjižničarka: Anica MARINČIČ, univ. dipl. bibl.